Добавити в вибране                           Дякуємо, що відвідали нас!                  Наша страничка в Facebook
Refzakaz Refzakaz
Авторські контрольні, курсові роботи, дипломні роботи, реферати, статті.

E-mail:

info@refzakaz.com.ua


Правила оформлення презентації до диплому

Щоб захистити диплом, сучасним студентам необхідно підготувати не тільки мова, але ще і мультимедійну презентацію. Презентація до диплому є наочне лаконічний виклад інформації про дослідження, яке проводилося в дипломній роботі. Таке уявлення інформації - це сучасний аналог паперових плакатів і наочних посібників. Комп'ютерні технології дозволяють представити результати дослідницької роботи студента більш наочно і барвисто. Зазвичай презентація оформляється в форматі Microsoft Power Point.

Щоб зосередити увагу комісії на дослідницькій роботі студента, одного тільки вербального контакту недостатньо, навіть якщо тема роботи цікава, а виступаючий хороший оратор. Перевага завжди отримує дипломник, який застосовує і словесну, і візуальну подачу матеріалу. Щоб підсилити враження членів атестаційної комісії від дипломного проекту, необхідно дотриматися всіх правил оформлення презентації до диплому.

Вимоги до оформлення слайдів

Щоб зайняти весь відведений час на захист дипломної роботи на замовлення, необхідно підготувати 12-15 слайдів. Якщо зробити їх менше, то буде складно розмістити на них всю інформацію, яку потрібно донести до Державної атестаційної комісії, а багато слайдів - це вже не короткий виклад суті дипломної роботи, а її повний переказ. Тому дуже важливо виділити з роботи її основні частини, які підтверджують актуальність теми та результативність проведеного дослідження та продемонструвати їх на слайдах. При цьому демонстрація слайдів і її мовний супровід не повинно займати більше часу, ніж 5-10 хвилин.

Кожна сторінка презентації - це окремий пункт в доповіді дипломника, тому кожен слайд повинен оформлятися заголовком. Крім основних понять, на яких базується робота дослідника, на слайдах повинні бути представлені графіки, ілюстрації, картинки, таблиці, все, що наочно продемонструє хід роботи і результат експерименту.

Основні правила оформлення презентації до диплому містять вимоги до колірного оформлення слайдів. Щоб їх не порушувати, слід уникати яскравих, кричущих відтінків, які відволікають увагу від самого виступу. Слова повинні бути добре видно на обраному тлі слайда, оптимальний варіант - темні літери на світлому фоні.

Не потрібно використовувати для прикраси тексту спеціальні ефекти: тіні, мерехтіння і т.п. Текст повинен добре сприйматися і бути читабельним. Тому не варто вибирати розмір шрифту менше 28, а для заголовків - менше 36. При наборі тексту слід приділити належну увагу грамотності, адже чим більше шрифт, тим більше будуть кидатися в очі будь-якого роду помилки.

З чого складається презентація

З огляду на правила оформлення презентації до диплому, її структуру необхідно сформувати чітко і грамотно:

Перший слайд - це титульний лист, на якому демонструється назва дипломної роботи, дані про її виконавця та наукового керівника.

На наступних сторінках презентації описується проблема, цілі, завдання дослідження. Все повинно бути представлено у вигляді коротких тез.

Далі слід інформація про методи дослідження, що проводиться, підкреслюється актуальність обраної теми, її практична значущість.

Основні етапи виконання дипломної роботи можна оформити декількома невеликими пропозиціями, які розмістяться на наступних сторінках презентації.

На останніх слайдах обов'язково необхідно продемонструвати результати, які були отримані в ході дослідження. Вказати на проблеми, які при цьому виникли, а також описати способи їх вирішення.

Використовуйте в презентації вже готові фрази, які можна взяти з вступу і / або висновків дипломної роботи.

Підготовка до показу слайдів.

Функції powerpoint дозволяють налаштувати автоматичну зміну слайдів, при цьому вони будуть змінюватися через заданий час. Але може так статися, що слова доповідача будуть не збігатися з з'являються на екрані картинками, що може зіпсувати все враження про виконану роботу. Щоб цього не сталося, слід прорепетирувати мова, поєднуючи текст з мінливими слайдами або перегортати їх на захист вручну.

Щоб уникнути небажаних казусів, слід ще перед захистом перевірити, чи відкривається презентація на комп'ютері, підключеному до проектора. Дотримуючись усіх правил оформлення презентації до диплому, і підготувавши грамотну і чітку мову, студент значно збільшує свої шанси отримати за дипломну роботу відмінну оцінку.